Loading...

נחל רחף

סנפלינג, טיול סנפלינג (קניונינג) בנחל רחף סנפלינג במדבר יהודה

סנפלינג במדבר יהודה - נחל רחף סנפלינג במדבר יהודה. הרחף הינו אחד מהיפים בנחלי מדבר יהודה, הרחף דורש גלישה בסנפלינג במספר מפלים ולאחר גשמים חזקים ושטפונות הוא מתמלא בגבי מים. לוטרה מזמינה אותכם ליום טיול בנחל רחף, חוויה מדהימה לחובבי האתגרים והטבע! נחל רחף מתחתר במצוק ההעתקים ונשפך לים המלח…

סנפלינג במדבר יהודה – נחל רחף

סנפלינג במדבר יהודה. הרחף הינו אחד מהיפים בנחלי מדבר יהודה, הרחף דורש גלישה בסנפלינג במספר מפלים ולאחר גשמים חזקים ושטפונות הוא מתמלא בגבי מים.

לוטרה מזמינה אותכם ליום טיול בנחל רחף, חוויה מדהימה לחובבי האתגרים והטבע!

נחל רחף מתחתר במצוק ההעתקים ונשפך לים המלח בחלקו הדרומי בצמוד למצדה. את מסלול הסנפלינג בנחל רחף מתחילים בחניון לילה “רחף” בצמוד לכביש 90. כדי להתחיל מוקדם אפשר לישון בחניון יום קודם. המסלול עולה לאורך הגדה הדרומית בסימון שבילים ירוק, במחצית הדרך יש פיצול שבילים, השביל הירוק נכנס לתוך הנחל לתחתית המפל הגדול. מנקודה זו אפשר להתחיל את המסלול התחתון. השביל שממשיך לעלות בסימון כחול עולה לרמת המדבר, בפיצול שבילים הבא ממשיכים ימינה עם הסימון השחור למסלול העליון של הרחף.

מסלול עליון:

5 מפלים שהגבוה מביניהם כ-35 מטר, רוב השנה גבים רבים מלאים במים מרעננים.

מסלול תחתון:

4 מפלים שהגבוה מביניהם כ-40 מטר, גם בחלק התחתון הגבים מלאים במים רוב ימות השנה.

בחורף יש לבדוק סיכוי לשיטפונות לפני הכניסה לנחל וחלק מהגבים דורשים שחיה.

להרחבה +

איך מגיעים?

עולים על סימון שבילים ירוק לכיוון "מעלה רחף. ממשיכים בדרך מפותלת כלפי מעלה, לא לפנות ימינה בסימון שבילים כחול!!! להמשיך קדימה עד שמגיעים לרמה מישורית, להמשיך על הרמה המישורית עד לפניה ימינה על סימון שבילים שחור. מכאן מתחילים לרדת לנחל.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג, טיול סנפלינג (קניונינג)
איזור: מדבר יהודה
גובה מצוק: 40 מ׳
עונות מומלצות: קיץ, אביב
זמן הליכה מהחניה: 1 שעה
זמן מחניית 4x4: 50 דקות
עיגון: רט״ג
קליטה סלולרית: חלקית
no-kids
הגבלת גיל: 10

מאפיינים: קניונינג

מספר מפלים: 5
משך הטיול: 7 שעות
מחייב שחיה: כן
רמת קושי: בינוני
גבים ובריכות: הרבה לאחר ששותף
ציוד: 3 ליטר מים נעלי הליכה טובות ציוד סנפלינג מלא.
קטגוריה: סנפלינג, טיול סנפלינג (קניונינג)

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 

 • איך מגיעים: לכתוב ב-waze ״חניון נחל רחף" למגיעים מכיוון צפון. בין סימון דרך "224" ל "225" חפשו שלט שעליו כתוב "נחל רחף", פנו לכיוון השלט על דרך עפר והמשיכו בה כ-250 מטר.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק.  יש להשאר עם קסדה לאורך כל המסלול. 

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 3 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. יש להשאר על עם קסדות על הראש לאורך כל המסלול.

 • זמנים: לאחר הליכה מאמצת של כ-40 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. אורך המסלול הוא בין 6 ל 8 שעות.

קליטה סלולרית: בחלק מהנקודות בתוך הקניון אין קליטה

גישה בעזרת 4x4: ניתן להמשיך כמה מאות מטר עד "משטח קידוח ישן" לאורך סימון שבילים ירוק.

מפלים

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  Credit

  חלק מהמידע המוצג בעמוד זה נלקח מהאתר הבא:

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן