Loading...

נחל חלמיש

טיול סנפלינג (קניונינג) בנחל חלמיש

נחל חלמיש   נחל חלמיש מתחיל בהרי יהודה ונשפך לים המלח. ייחודו באבני החוואר שמרכיבות את מצוקיו ובלילות ירח מלא זוהרות באור הירח. ניתן לשלב את הביקור גם בעליה למצד זוהר, מצודה צלבנית שנחצבה מאבני החוואר המקומיות. גילו ושימושו המקורי של מצד זוהר הינם נושא למחלוקת בין הגיאולוגים. יש שמקשרים…

נחל חלמיש

 

נחל חלמיש מתחיל בהרי יהודה ונשפך לים המלח. ייחודו באבני החוואר שמרכיבות את מצוקיו ובלילות ירח מלא זוהרות באור הירח.

ניתן לשלב את הביקור גם בעליה למצד זוהר, מצודה צלבנית שנחצבה מאבני החוואר המקומיות. גילו ושימושו המקורי של מצד זוהר הינם נושא למחלוקת בין הגיאולוגים. יש שמקשרים אותו לתקופה ההלניסטית, לפני 2000 שנה, ויש המקשרים אותו לתקופת התנ"ך וטוענים ששימש כמוצב הצופה לדרך אדום, המוזכרת בתנ"ך במהלך מלמתו של יהושפט מלך יהודה באדומים.

יהיה מה שיהיה גילו של מצד זוהר, זוהי פיסת הסטוריה המציעה לנו הצצה אל עברו של אזור ים המלח ששימש רקע למאבקים הסטורים רבים של עם ישראל.

להרחבה +

איך מגיעים?

למגיעים מכיוון ים המלח. על כביש 31 לכיוון ערד לעצור כק"מ אחרי אבן קילומטר 67 לחפש פניה דרומה (ימינה) לשביל גיפים מסומן בסימון שבילים אדום.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: טיול סנפלינג (קניונינג)
איזור: מדבר יהודה
גובה מצוק: 45 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: חצי שעה
עיגון: אחר
קליטה סלולרית: לא לסמוך על זה

מאפיינים: קניונינג

מספר מפלים: 3
משך הטיול: 7 שעות
מחייב שחיה: לא
רמת קושי: קל
גבים ובריכות: אין
ציוד: 3 ליטר מים נעלי הליכה טובות ציוד סנפלינג מלא.
קטגוריה: טיול סנפלינג (קניונינג)

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מפלים

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  Credit

  חלק מהמידע המוצג בעמוד זה נלקח מהאתר הבא:

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן