Loading...

מצוק דרג׳ה

בנחל דרג'ה – המשאש

נחל דרג'ה - המשאש המשאש הוא החלק העליון של נחל דרג'ה הנחל בעל אגן הניקוז הגדול ביותר במדבר יהודה, קצהו המזרחי שנשפך לים המלח מאופיין במצוקי אבן חלקים תלולים וצרים שיוצרים את  אחד ממסלולי הטיול המאתגרים הייחודיים והקשים בארץ.המסלול מיועד למטיבי לכת בלבד.חלקו התחתון של הנחל הינו החלק המאתגר של…

נחל דרג'ה – המשאש

המשאש הוא החלק העליון של נחל דרג'ה הנחל בעל אגן הניקוז הגדול ביותר במדבר יהודה, קצהו המזרחי שנשפך לים המלח מאופיין במצוקי אבן חלקים תלולים וצרים שיוצרים את  אחד ממסלולי הטיול המאתגרים הייחודיים והקשים בארץ.המסלול מיועד למטיבי לכת בלבד.חלקו התחתון של הנחל הינו החלק המאתגר של הנחל הדורש.שימוש בחבל 30 מטר על מנת לאבטח את הירידה במפלים הרבים  בנחל (לא מדובר בגלישת סנפלינג אלא באבטוח סטטי באמצעות החבל) המסלול דורש טבילה בגבים רבים שמיהם קפואים בחורף (ומסריחים בקיץ).

המשאש הינו נחל שמתחבר לנחל הדרג'ה כמה קילומטרים לפני שהוא (הדרג'ה) נשפך לים המלח, המשאש הינו נחל תלול פחות ומאפשר הליכה במסלול מעגלי גם למשפחות שאינן מטיבות לכת. ניתן גם לשלב גלישת סנפלינג במצוק המשאש ואחריה להמשיך לטיול המעגלי. ניתן לשלב בטיול גם ביקור במערת מורבעת, מערת נטיפים,מורבעת נמצאו כתבים עתיקים מתקופת המרד הגדול ברומאים, מכת��ים שמיוחסים לבר כוכבא ולוחמיו, כנראה שהמערה שימשה מקום מחבוא עבור לוחמי המרד.

להרחבה +

איך מגיעים?

שביל

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה:
איזור: מדבר יהודה
גובה מצוק: 25 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 5 דקות.
עיגון: רט״ג
קליטה סלולרית: לא לסמוך על זה
קטגוריה:

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • כיצד להגיע- הכניסו לוויז את הקישור באתר

 • גובה: 25 מ׳.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. 

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. 

 • זמנים: לאחר הליכה של 5 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. 

קליטה סלולרית: לא לסמוך על רליטה סלולרית בנחל

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן