Loading...

מצפה רמון

סנפלינג במצפה רמון סנפלינג בדרום

מצפה רמון מצפה רמון סנפלינג בדרום - אתר הסנפלינג במצפה רמון נמצא ממש ליד מרכז המבקרים של מכתש רמון. המצוק מאוד נוח לגישה, אפשר להחנות את הרכב מאוד קרוב למצוק ולהגיע בנוחות למקום בו גולשים. את הסנפלינג עושים עם הגב למכתש עם נוף עוצר נשימה של מכתש רמון. קצת על…

מצפה רמון

מצפה רמון סנפלינג בדרום – אתר הסנפלינג במצפה רמון נמצא ממש ליד מרכז המבקרים של מכתש רמון. המצוק מאוד נוח לגישה, אפשר להחנות את הרכב מאוד קרוב למצוק ולהגיע בנוחות למקום בו גולשים. את הסנפלינג עושים עם הגב למכתש עם נוף עוצר נשימה של מכתש רמון.

קצת על מכתש רמון

מכתש רמון הינו הגדול מבין חמשת המכתשים בישראל. אורכו 40 ק"מ רוחבו 9 ק"מ ועומקו 350 מטר. הגיאולוגים עדין חלוקים בדעתם כיצד נוצר המכתש, מכיוון שבתהליך היו מעורבות כמה תופעות נפרדות, שנוצרו עקב שילוב נדיר מאוד של תנאים גיאולוגים ששררו בחלק ארץ זה במשך מיליוני שנים. מה שכן מוסכם הוא שמדובר בבלייה של שכבות רכות  במשך מיליוני שנים וחוסר היציבות שלהן מוטט את השכבות הקשות מעליהן. במרכז המכתש עמד בעבר הר, דפנות המכתש פונות בזווית מתונה לכיוון פסגת ההר שאינה קיימת כבר.

בתוך המכתש ניתן למצוא תופעות גיאולוגיות נוספות, בינהן חול צבעוני, מאובנים שנשמרו מתקופת ים תטיס ועוד.

מצפה רמון סנפלינג בדרום

להרחבה +

איך מגיעים?

מחנים את הרכב במרכז המבקרים של מצפה רמון, נמצא ממש קצת אחרי הכיכר שבכניסה הצפונית למצפה רמון. לאחר שעוברים את הכיכר פונים ימינה ומגיעים אחרי חצי דקה למרכז המבקרים

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג
איזור: דרום
גובה מצוק: 20 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 3 דקות
עיגון: רט״ג
קליטה סלולרית: טובה
מי שתיה במקום
קטגוריה: סנפלינג

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

  • איך מגיעים: לכתוב ב-waze מרכז מבקרים מצפה רמון.

  • גובה: 20 מ׳.

  • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה.

  • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. לאחר הגלישה החזרה היא ישירות לחניון, ז״א שהגלישה תתבצע עם הציוד שהגעתם איתו וכך גם ההליכה חזרה ישירות לחניון.

  • זמנים: לאחר הליכה של כדקה מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. לאחר הגלישה יש הליכה של כ-10 דק׳ חזרה לחניון כלי הרכב.

קליטה סלולרית: קליטה טובה

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן