Loading...

מצוק נחל צין

סנפלינג במצוק נחל צין סנפלינג בדרום

סנפלינג במצוק נחל צין מצוק נחל צין סנפלינג בדרום - בשנים האחרונות הכשירה רשות הטבע והגנים מצוק חדש לגלישת סנפלינג - מצוק נחל צין. נחל צין הנו נחל אכזב, מהגדולים בישראל, אשר אגן הניקוז שלו מתחיל מצפון למצפה רמון, עובר ממש למרגולת מדרשת בן גוריון, וחוצה את הנגב לכיוון מזרח…

סנפלינג במצוק נחל צין

מצוק נחל צין סנפלינג בדרום – בשנים האחרונות הכשירה רשות הטבע והגנים מצוק חדש לגלישת סנפלינג – מצוק נחל צין.

נחל צין הנו נחל אכזב, מהגדולים בישראל, אשר אגן הניקוז שלו מתחיל מצפון למצפה רמון, עובר ממש למרגולת מדרשת בן גוריון, וחוצה את הנגב לכיוון מזרח עד לגבול בין הערבה הצפונית לערבה התיכונה, לאיזור שמדרום לים המלח. בחלקו התחתון, מעט דרומית מצומת הערבה (החיבור של כביש 25 עם כביש 90) נמצא ׳המפל של נחל צין׳ או ׳המרפסת של נחל צין׳. זהו מקום יפהפה אשר נהוג להגיע אליו לצפות בשטפונות. ממש לפני המפל (לבאים נגד כיוון הזרימה) ישנו מצוק סלע גיר בגובה 20 מ׳ אשר ממנו ניתן לעשות סנפלינג בנחל צין.

הצטרפו אלינו ל מצוק נחל צין סנפלינג בדרום.

להרחבה +

איך מגיעים?

לבאים מצומת הערבה: נוסעים כ-9.5 ק״מ דרומה מצומת הערבה, מבחינים בשלט של נחל חצרה עם סימון שבילים כחול ממערב לכביש (מימין לכביש לבאים מצומת הערבה). פונים לכיוון השביל וממשיכים בנסיעה בערך ק״מ אחד. זהו שביל עביר גם לרכבים פרטיים בשלב זה. לאחר בערך ק״מ אחד של קצת פיתולים ועליות, ישנה ירידה די חדה ומגיעים למישור, ממש לפני הירידה לערוץ הנחל. שם כדאי להחנות רכבים פרטיים ולהמשיך ברגל על סימון השבילים הכחול. השביל היורד לנחל רעוע ומומלץ ליסוע בו רק עם רכבים המתאימים לכך. ממשיכים על השביל הכחול שבשלב הירידה לנחל מתעקל דרומה, ולאחר כ-10 דק׳ הליכה השביל חוצה את הנחל ממש באיזור של המפל והמרפסת.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג
איזור: דרום
גובה מצוק: 20 מ׳
עונות מומלצות: חורף, סתיו, אביב
זמן הליכה מהחניה: 10 דקות
זמן מחניית 4x4: חצי דקה
עיגון: רט״ג, טבעי
קליטה סלולרית: חלקית
קטגוריה: סנפלינג

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • בתקופת החורף חשוב מאוד להתעדכן בתחזית ולוודא שאין סכנת שטפונות.
 • בימי הקיץ עשוי להיות חם מאוד וחשוב להתארגן עם מספיק מי שתיה.

בילוט: בגדה המערבית של המעוק ישנם עיגונים של רשות הטבע והגנים. בנוסף, בשתי הגדות של הנחל ישנם בולדרים גדולים אשר ניתן לעגון עליהם.

קליטה סלולרית: אפשרי למצוא קליטה סבירה

גישה בעזרת 4x4: להמשיך עם סימון השבילים הכחול עד שמגיעים.

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם ישנה סכנה לשטפונות?
  +
  -

  כאשר יש חשש לשטפונות בנחלי דרום מדבר יהודה והנגב, אין לבצע פעילות סנפלינג במצוק נחל צין. כאמור, זהו נחל אשר זורם בעוצמה רבה בזמן שטפון

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן