Loading...

מצוק גפת

סנפלינג, טיפוס במצוק גפת סנפלינג בצפון

הגלבוע מצוק גפת סנפלינג בצפון. בימי מלוכתו האחרונים של שאול לבש המלך תחפושת והלך בסתר לפגוש בעלת אוב. היא העלתה באוב את שמואל הנביא והוא ספר למלך שמותו קרב, הוא ובניו ימותו בקרב ורועה צאן פשוט, נגן נבל, בשם דוד בן ישי ימלוך במקומו. וכך גם היה חודשים מספר לאחר…

הגלבוע

מצוק גפת סנפלינג בצפון.

בימי מלוכתו האחרונים של שאול לבש המלך תחפושת והלך בסתר לפגוש בעלת אוב. היא העלתה באוב את שמואל הנביא והוא ספר למלך שמותו קרב, הוא ובניו ימותו בקרב ורועה צאן פשוט, נגן נבל, בשם דוד בן ישי ימלוך במקומו.

וכך גם היה חודשים מספר לאחר מכן, על הר הגלבוע עמדו המלך שאול ובניו מול צבא הפלישתי, וכשהקרב היה אבוד העדיף "ליפול על חרבו" מאשר ליפול בשבי.

ממצוק גפת על הר הגלבוע נשקף נוף יפהפה של עמק יזרעאל, ביום יפה אפשר לראות מפה את החרמון.

זהו מצוק קטן שמאפשר גישה נוחה ושלל חוויות לכול המשפחה כגון גלישה טיפוס ואומגה.

להרחבה +

איך מגיעים?

לרשום בוויז מצוק גפת- אם הגעתם מצפון או מדרום, בשלב כלשהו תעלו על דרך נוף הגלבוע. כאשר הווייז מפנה אותכם לכיוון מזרח מהדרך, על דרך עפר משובשת יחסית. אפשר לחנות את הרכב או להתקדם עוד כ-600 מטר בדרך עפר למצוק.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג, טיפוס
איזור: צפון
גובה מצוק: 15 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 5 דקות
עיגון: טבעי
קליטה סלולרית: טובה
קטגוריה: סנפלינג, טיפוס

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: לרשום בוויז מצוק גפת- עם הגעתם מצפון או מדרום בשלב כלשהו תעלו על דרך נוף הגלבוע.כאשר הוויאז מפנה אותכם לכיוון מזרח מהדרך על דרך עפר משובשת יחסית. אפשר לחנות את הרכב או להתקדם עוד כ 600 מטר בדרך עפר למצוק.

 • גובה: 15 מטר.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. 

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

 • זמנים: תלוי בסוג הפעילות.

בילוט: אין בילוט במקום. הגלישה על בסיס עגינות טבעיות.

קליטה סלולרית: ישנה קליטה טובה במצוק

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן