Loading...

מערת קשת

סנפלינג במערת קשת סנפלינג בצפון

מערת קשת סנפלינג בצפון – מערה מדהימה שחלק מתקרתה התמוטטה. המערה נמצאת בגליל המערבי במרומי רכס הסולם ופרט לתופעה הייחודית שגרמה להיווצרותה, ממערת קשת נשקף נוף עוצר נשימה לחוף הגליל כשברקע הכרמל במלוא הדרו. האתר מאושר לגלישה. גובה מרכז הקשת כ-40 מ’. מערת הקשת נמצאת בפארק אדמית ובעלת שביל גישה…

מערת קשת סנפלינג בצפון – מערה מדהימה שחלק מתקרתה התמוטטה. המערה נמצאת בגליל המערבי במרומי רכס הסולם ופרט לתופעה הייחודית שגרמה להיווצרותה, ממערת קשת נשקף נוף עוצר נשימה לחוף הגליל כשברקע הכרמל במלוא הדרו. האתר מאושר לגלישה. גובה מרכז הקשת כ-40 מ’. מערת הקשת נמצאת בפארק אדמית ובעלת שביל גישה נוח, איזור פיקניק וחניה.

 

בתחילת דרכה היתה מערת קשת דומה לשאר המערות באיזור הגליל, ועל כך יעידו שאר המערות שנמצאות בסמוך למערה באותו קו רכס ובואדיות הסמוכים למערת קשת – נחל נמר ונחל בצת. מערה עם פתח מרכזי מלפנים. מערות אלה הן מערות קארסטיות. מי הגשמים מתערבבים עם הפחמן הדו חמצני הנמצא באויר ונוצרת חומצה עדינה (ביקרבונט – מימן פחמתי), חומצה זו מגיבה עם המינרלים מהם עשויים הסלעים באותו איזור (סלעי משקע) ולאט לאט ממיסה אותם. ברב המקרים נוצר חלל מאוזן או חלל אנכי, הוא חלל המערה, ולעיתים נוצרים גם נטיפים, ואלו מטפטפים ויוצרים זקיפים, דוגמת מערת הנטיפים המפורסמת ליד בית שמש. המקרה של מערת קשת יוצא דופן, מפני שהמים כרסמו לעומק החלל ובעובי התקרה, עד שזאת לא עמדה בעומס וקרסה. הקריסה גם היא היתה יוצאת דופן, בצורה כזאת שחלקה הקדמי של תקרת המערה נותר עומד ויציב, הוא הקשת של מערת קשת, בעוד החלק הפנימי יותר של גג המערה קרס. כך נוצר המבנה שמאפשר סנפלינג במערת קשת. חלקים (בולדרים) שהתרסקו מגג המערה עדיין נותרו על קרקעית המערה, ואפשר לראותם מקרוב לאחר הגלישה.

מערת קשת סנפלינג בצפון.

צילום וידאו: עידן קאופמן

להרחבה +

איך מגיעים?

מחניון מערת הקשת הולכים על שביל בטון מסודר אשר מונגש גם לנכים. הכביש יורד בפיתולים ומגיע ממש עד לפתח המערה. זמן ההגעה מחניון הרכבים ועד לפתח המערה כ-5 דק׳.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג
איזור: צפון
גובה מצוק: 40 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 5 דק׳
זמן מחניית 4x4: דקה
עיגון: רט״ג, פרטי, טבעי
קליטה סלולרית: טובה
מי שתיה במקום
no-kids
הגבלת גיל: 10 ומעלה
קטגוריה: סנפלינג

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: לכתוב ב-waze ״מערת קשת״. המערה נמצאת בפארק אדמית ליד קיבוץ אדמית. מחנים את הרכב בחניון הגדול. ע״מ להגיע אתר הגלישה עצמו (המערה) יש ללכת בשביל הנכים המונגש היוצא מהחניון, כ-5 דק׳ הליכה בשביל נוח מאוד ומסודר.

 • גובה: בין 35 ל-40 מ׳.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. היציאה מהמערה אך ורק מצדה המערבי (צד ימין כאשר פונים לכיוון היציאה) בחלק בו מותקנים מעקות וידיות עזר. לאחר היציאה מהמערה יש לפנות לכיוון מזרח (שמאלה) ולהצמד לשביל המסומן ב׳לבן-שחור-לבן׳. יש להשאר אך ורק על השביל ולא לרדת מהשביל המסומן עד הגיעכם לחניון. במהלך ההליכה יש קטע קצר של הליכה על שפת תהום, יש להיות עירניים במיוחד בחלק זה ולפנות את שני הידיים.

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. לאחר הגלישה החזרה היא ישירות לחניון, ז״א שהגלישה תתבצע עם הציוד שהגעתם איתו וכך גם ההליכה חזרה ישירות לחניון.

 • זמנים: לאחר הליכה של 5 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. לאחר הגלישה יש הליכה של כ-40 דק׳ חזרה לחניון כלי הרכב.

קליטה סלולרית: בדר״כ יש קליטה טובה ברוב חברות הסלולר.

גישה בעזרת 4x4: הגעה דומה כמו עם רכב פרטי. כ-400 מ׳ לפני ההגעה לחניה יש לפנות שמאלה לדרך כורכר. לרדת איתה ולפנות ימינה בצומת T הראשונה. לאחר מכן להמשיך עד שחוצים את שביל הגישה לנכים, 100 מ׳ אחרי חציית שביל הנכים יהיה מעבר בקר מצד שמאל ולאחריו חניה

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם הגלישה במערת קשת היא באוויר או על קיר סלע?
  +
  -

  רב מסלולי הגלישה במערה מתחילים בגלישה על קיר סלע, וכעבור כ-5 מטרים הגלישה היא באוויר מול הנוף. בתיאום מראש אפשר לפתוח מסלולי גלישה שאינם באוויר בכלל אלא רק על קיר הסלע, אך מסלולים אלו פחות גבוהים ופחות מומלצים. הסנפלינג במערת קשת הוא ייחודי דווקא בגלל החלק של הגלישה באוויר והמפתח המרשים של הנוף לכל הגליל המערבי

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן