Loading...

מחצבות קדומים

סנפלינג, טיפוס במחצבות קדומים-סנפלינג וטיפוס צוקים בכרמל.

מחצבות קדומים-סנפלינג וטיפוס צוקים בכרמל. הצטרפו אלינו ל מחצבות קדומים-סנפלינג וטיפוס צוקים בכרמל. בלב יערות הכרמל המתחדשים, לצד מחצבה קדומה מהתקופה הרומית-ביזנטית, ישנו מצוק קטן עם הגישה הקצרה והנוחה ביותר בארץ. המצוק בגובה 16 מטר ומתאפין בנגישות נוחה מאוד, המאפשרת לילדים ומבוגרים לקחת חלק בפעילות הסנפלינג והטיפוס ללא הליכה מאומצת.…

מחצבות קדומים-סנפלינג וטיפוס צוקים בכרמל.

הצטרפו אלינו ל מחצבות קדומים-סנפלינג וטיפוס צוקים בכרמל. בלב יערות הכרמל המתחדשים, לצד מחצבה קדומה מהתקופה הרומית-ביזנטית, ישנו מצוק קטן עם הגישה הקצרה והנוחה ביותר בארץ. המצוק בגובה 16 מטר ומתאפין בנגישות נוחה מאוד, המאפשרת לילדים ומבוגרים לקחת חלק בפעילות הסנפלינג והטיפוס ללא הליכה מאומצת.

אטרקציות נוספות באיזור

נחל אורן- אפשר לצאת למסלול הליכה של בין קילומטר ל-4 קילומטר ממרגלות המצוק.

פיתה דרוזית- תמיד ניתן למצוא בחניון האתר פיתה דרוזית.

מחצבות קדומים מהתקופה הרומאית ביזנטית במרחק הליכה של פחות מדקה. במחצבות ניתן למצוא אזור חציבה עתיק, שממנו חצבו עמודים עגולים. וכן מערות קבורה וגם אבן ים ששמשה לכתישת זייתים.

במרחק נסיעה של פחות מחמש דקות אפשר לבקר באנדרטה לזכר 44 הנספים באסון השריפה בכרמל.

במרחק רבע שעה נסיעה אפשר לבקר בפארק שוויצריה הקטנה בחיפה.

להרחבה +

איך מגיעים?

לחנות בחניון מחצבות קדומים. הגלישה מתחילה כ 50 מטר מהחניון.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג, טיפוס
איזור: צפון
גובה מצוק: 15 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 2 דקות
עיגון: רט״ג
קליטה סלולרית: טובה
קטגוריה: סנפלינג, טיפוס

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: לכתוב ב-waze ״חניון מחצבת קדומים״.  לשים לב שאתם מגיעים ליד בית אורן לא להתבלבל עם קיר טיפוס מחצבת קדומים ליד זכרון! 

 • גובה: 15 מ׳.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. 

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. לאחר הגלישה החזרה היא ישירות לחניון, ז״א שהגלישה תתבצע עם הציוד שהגעתם איתו וכך גם ההליכה חזרה ישירות לחניון.

 • זמנים: לאחר הליכה של 2 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. לאחר הגלישה יש הליכה של כ-2 דק׳ חזרה לחניון כלי הרכב.

בילוט: שורת בולטים כימיים מיועדים לגלישות

קליטה סלולרית: קליטה מעולה

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן