Loading...

הוטה 6

מערות בחווית מערנות וטיפוס חבל מאתגר-הוטה 6

חווית מערנות וטיפוס חבל מאתגר הוטה 6 היא מערת נטיפים מיוחדת במינה, המאפשרת לנו חווית מערנות וטיפוס חבל מאתגר, הכוללת סיור בנבכי האדמה. הטיול מתחיל בהליכה רגלית קלה עד לכניסה למערה, שם נתחיל בגלישה לתוך המערה. בתוך המערה נעבור בין אולמות סלע ונצפה בזקיפים ונטיפים אשר ממלאים את חללי המערה.…

חווית מערנות וטיפוס חבל מאתגר

הוטה 6 היא מערת נטיפים מיוחדת במינה, המאפשרת לנו חווית מערנות וטיפוס חבל מאתגר, הכוללת סיור בנבכי האדמה. הטיול מתחיל בהליכה רגלית קלה עד לכניסה למערה, שם נתחיל בגלישה לתוך המערה. בתוך המערה נעבור בין אולמות סלע ונצפה בזקיפים ונטיפים אשר ממלאים את חללי המערה. פנים המערה קר כל השנה והטיול מרענן בעיקר בקיץ.

טיפוס בסוף הסיור

הסיור נגמר בטיפוס ג'ומרים על החבל שעליו גלשנו לתוך המערה. טיפוס ג'ומרים היינו קשה פיזית לחסרי ניסיון, אך המדריכים שלנו ידריכו ויעשו כמיטב יכולתם לעזור כך  שכל אתלט או מטייל מטיב לכת יוכל להתמודד עם האתגר.

להרחבה +

איך מגיעים?

מהחנייה יש להמשיך עם סימון שבילים ירוק בדרך שיחית, לאחר כמאה מטרים ישנה פנייה שמאלה ממשיכים עוד כ 300 מטרים על סימון שביל ירוק ומגיעים לכניסה למערה. המערה מסומנת בעזרת שלט של רט"ג.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: מערות
איזור: צפון
גובה מצוק: 25 מ׳
עונות מומלצות: קיץ, סתיו, אביב
זמן הליכה מהחניה: 10 דקות
עיגון: רט״ג
קליטה סלולרית: לא לסמוך על זה
no-kids
הגבלת גיל: 12
קטגוריה: מערות

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: הכניסו את הכתובת שנמצאת באתר תחת הסימן "נווט למקום" ולא את הכתובת בוויז!

 • למגיעים מכיוון ראמה- היכנסו לישוב והמשיכו ישר בכיכר. חפשו היטב סימון שבילים ירוק ועיקבו אחריו עד לצידו השני של הישוב. המשיכו על דרך אפר עד לקצה שביל העפר שם נפגש.

 • למגיעים מכיוון חורפיש- פנו ימינה לפני הכניסה לבית ג'אן והמשיכו ישר. חפשו היטב סימון שבילים ירוק, פנו בפנייה הראשונה ימינה על שביל עפר והמשיכו כ 800 מטר על שביל העפר עד נקודת המפגש.
 • בית ג'אן הינו כפר דרוזי עם בניה צפופה ודרכים מבלבלות, עדיף להשתמש בוויז מאשר לנסות לנווט בתוך הכפר.
 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל תוך  המערה. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש ללכת בתוך המערה באיטיות ובתשומת לב מכיוון שרצפת המערה וקירותיה הינם לחים וחלקים כול השנה.

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם,  וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. בנוסף יש להביא בגדים חמים גם בקיץ מכיוון שפנים המערה  קר ולח כל השנה.

 • זמנים: לאחר הליכה של 10 דק׳ מהחנייה לכניסה למערה, ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים, בטיפוס הג'ומרים ובכמות המדריכים.

קליטה סלולרית: עד הכניסה למערה ישנה קליטה סלולרית, אבל בתוך המערה אין קליטה בכלל.

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • אין לי ניסיון בטיפוס ג'ומרים, האם אני יכול להצטרף?
  +
  -

  כן בהחלט!

  הדרכה לטיפוס ג'ומרים תינתן במקום והמדריכים יוכלו לסייע ולעזור.

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן