Loading...

ויה פראטה

סנפלינג בויה פראטה רכס רמים

מסלול הויה פראטה הראשון בארץ, ממוקם ברכס רמים, כרבע שעה הליכה מרכבל צוק מנרה, ובמרחק נסיעה קצרה מאגמון החולה. ויה פראטה Via Ferrata היא טכניקת אבטחה במסלולי טיול עם קטעים מצוקיים בהם הותקנו כבלי פלדה. השם מגיע מאיטלקית ופירושו - "דרך של ברזל". השיטה התפתחה ברכס הדולומיטים, בצפון איטליה, בזמן…

מסלול הויה פראטה הראשון בארץ, ממוקם ברכס רמים, כרבע שעה הליכה מרכבל צוק מנרה, ובמרחק נסיעה קצרה מאגמון החולה.

ויה פראטה Via Ferrata היא טכניקת אבטחה במסלולי טיול עם קטעים מצוקיים בהם הותקנו כבלי פלדה. השם מגיע מאיטלקית ופירושו – "דרך של ברזל". השיטה התפתחה ברכס הדולומיטים, בצפון איטליה, בזמן מלחמת העולם הראשונה למעבר של יחידות צבא, ולהעברת אספקה וציוד. שיטה זו נפוצה כיום כסוג של טיול אתגרי, וכנראה שבדולומיטים יש עדיין את צפיפות מסלולי הויה פראטה הגדולה ביותר, אך ישנם מסלולי ויה פראטה גם בשוויץ, צרפת, אוסטריה, סלובניה וספרד, וגם במקומות מעטים בארה"ב בקנדה ועכשיו גם ברכס רמים. ויה פראטה משמשת לתיאור מסלולים המאובטחים בצורה זו ולטכניקת אבטחה זו. כבלי הפלדה לאורך המסלול מחוברים לעגינות הקבועות בסלע כל מספר מטרים. במקטעי טיפוס תלולים מותקנים סולמות ולאורכם כבלי פלדה לאיבטוח.

מוזמנים לתאם איתנו פעילות אתגרית במסלול הויה פראטה, יום אתגרי שכזה יכול לכלול גם סנפלינג, טיפוס, או יום שלם של פעילות אלפינית.

להרחבה +

איך מגיעים?

נוסעים לפי הניווט עד לחניה ושם ניפגשים עם המדריך

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג
איזור: צפון
גובה מצוק: 40 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 30 דק׳
עיגון: פרטי, טבעי
קליטה סלולרית: חלקית
no-kids
הגבלת גיל: 7 ומעלה
קטגוריה: סנפלינג

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: לכתוב ב-waze ״ויה פראטה ישראל״.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. לאורך כל המסלול יש להשאר עם קסדה ולהמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש להשאר אך ורק על השביל ולא לרדת מהשביל המסומן עד הגיעכם לחניון.

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קליטה סלולרית: בדר״כ יש קליטה טובה ברוב חברות הסלולר.

גישה בעזרת 4x4: הגעה דומה כמו עם רכב פרטי. כ-400 מ׳ לפני ההגעה לחניה יש לפנות שמאלה לדרך כורכר. לרדת איתה ולפנות ימינה בצומת T הראשונה. לאחר מכן להמשיך עד שחוצים את שביל הגישה לנכים, 100 מ׳ אחרי חציית שביל הנכים יהיה מעבר בקר מצד שמאל ולאחריו חניה

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • איזה טיול ניתן לעשות במקום
  +
  -

  ניתן לבצע מסלול ויה פראטה ולשלב בו סנפלינג, טיפוס ואף יום אלפיני מלא

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן