Loading...

ואדי קלט

טיפוס בואדי קלט סנפלינג וטיפוס במדבר יהודה

ואדי קלט סנפלינג וטיפוס במדבר יהודה. הצטרפו אלינו ב ואדי קלט סנפלינג וטיפוס צוקים במדבר יהודה. ואדי קאלט, או עין פארא, נמצא במרחק של פחות מעשרים דקות ממרכז ירושלים והוא אחת מפינות החמד של מדבר יהודה. בנחל ישנם מעינות קרים שבהם אפשר לטבול בחודשי הקיץ החמים ולאמיצים שביניכם גם בחודשי…

ואדי קלט סנפלינג וטיפוס במדבר יהודה.

הצטרפו אלינו ב ואדי קלט סנפלינג וטיפוס צוקים במדבר יהודה. ואדי קאלט, או עין פארא, נמצא במרחק של פחות מעשרים דקות ממרכז ירושלים והוא אחת מפינות החמד של מדבר יהודה. בנחל ישנם מעינות קרים שבהם אפשר לטבול בחודשי הקיץ החמים ולאמיצים שביניכם גם בחודשי החורף.

עין פאראסנפלינג וטיפוס צוקים במדבר יהודה.

הצטרפו אלינו בעין פארא לסנפלינג וטיפוס צוקים במדבר יהודה. במרחק של פחות מעשרים דקות מירושלים ליד הישוב ענתות נמצא נחל עין פרת היפהפה. הנחל רצוף בהיסטוריה עתיקה ומודרנית. על צלעו הדרומית נמצא מנזר סנט ז'ורז' של הכנסיה היוונית אורתודוכסית, שהוקם במאה החמישית לספירה. אחד המסלולים במצוק קרוי 'הנזיר' על שם נזיר שהיה אוהב להתבודד בקצה המצוק מעל המסלול. אותו הנזיר כך מספרים ותיקי המטפסים היה נוהג להשתין על המסלול והמטפסים היו נאלצים לטפס על אחיזות רטובות או לוותר על הטיפוס לאותו יום.

בשנות השישים נערכו מרדפים רבים בוואדי אחר מחבלים שהשתמשו במערותיו הרבות לארוב לחיילי צה"ל, המפורסם בהם הוא הקרב שבו נהרג סא"ל צביקה עופר מפקד סיירת חרוב. על שמו נקרא מאוחר יותר מחנה עופר

הטיפוס בעין פארא החל בתחילת שנות ה-80 ומשך אליו מטפסים רבים מרחבי הארץ. כיום רבים ממהמטפסים מחשיבים את עין פארא לאתר הטיפוס הטוב בישראל וגם היפה ביותר. האתר פופלרי ביותר בימי החורף הגשומים, מכיוון שהוא נמצא באזור מדברי וכמעט לא יורד בו גשם.

בעין פארא אפשר למצוא מסלולי טיפוס לכל הרמות מהמתחילים ביותר ועד למטפסים מתקדמים.

מה יש לעשות באזור?

לאורך הוואדי ניתן למצוא אין ספור מעינות ביניהם עין פרת, עין מבוע ועין קלט שבהם ניתן לטבול במהלך חודשי הקיץ וגם בשאר השנה לאמיצים יותר.

ישנן פינות ישיבה נחמדות בכניסה לשמורה.

להרחבה +

איך מגיעים?

מהחניה של השמורה יש להמשיך מערבה לתוך הנחל. יש לחצות את הנחל לכיוון "המצוק הצפוני". יש להמשיך לאורך המצוק הצפוני במשך עשר דקות עד שנתקלים בשלט ירוק של רט"ג שעליו כתוב אתר סנפלינג.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: טיפוס
איזור: מדבר יהודה
גובה מצוק: 35 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 20 דקות
עיגון: אחר
קליטה סלולרית: לא לסמוך על זה
קטגוריה: טיפוס

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: לכתוב ב-waze ״עין פרת״.

 • גובה:  35  מ׳.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. היציאה מהמערה אך ורק מצדה המערבי (צד ימין כאשר פונים לכיוון היציאה) בחלק בו מותקנים מעקות וידיות עזר. לאחר היציאה מהמערה יש לפנות לכיוון מזרח (שמאלה) ולהצמד לשביל המסומן ב׳לבן-שחור-לבן׳. יש להשאר אך ורק על השביל ולא לרדת מהשביל המסומן עד הגיעכם לחניון. במהלך ההליכה יש קטע קצר של הליכה על שפת תהום, יש להיות עירניים במיוחד בחלק זה ולפנות את שני הידיים.

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. לאחר הגלישה החזרה היא ישירות לחניון, ז״א שהגלישה תתבצע עם הציוד שהגעתם איתו וכך גם ההליכה חזרה ישירות לחניון.

 • זמנים: לאחר הליכה של 5 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. לאחר הגלישה יש הליכה של כ-40 דק׳ חזרה לחניון כלי הרכב.

בילוט: גלישה על בולטים

קליטה סלולרית: הקליטה פעילה לסירוגין תלוי באיזה איזור של הואדי.

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן