Loading...

הנקיק השחור

סנפלינג, טיול סנפלינג (קניונינג) בהנקיק השחור סנפלינג בצפון

30.06.2020 : נפתחה השמורה של הנקיק השחור, ניתן להזמין מקומות! מומלץ להזמין בהקדם, המקומות מוגבלים והביקוש גבוה הנקיק השחור סנפלינג בצפון (״הקניון השחור״, זוויתן תיכון״) הוא מסלול הקניוניג הרטוב היפה בארץ. הנקיק השחור סנפלינג בצפון הוא קטע החיבור בין נחל זוויתן עליון, לזויתן תחתון ונקרא גם זויתן תיכון.“הנקיק השחור” נקרא…

30.06.2020 : נפתחה השמורה של הנקיק השחור, ניתן להזמין מקומות! מומלץ להזמין בהקדם, המקומות מוגבלים והביקוש גבוה

הנקיק השחור סנפלינג בצפון

(״הקניון השחור״, זוויתן תיכון״) הוא מסלול הקניוניג הרטוב היפה בארץ. הנקיק השחור סנפלינג בצפון הוא קטע החיבור בין נחל זוויתן עליון, לזויתן תחתון ונקרא גם זויתן תיכון.“הנקיק השחור” נקרא כך בגלל היותו צר, עמוק, בעל סלע בזלתי שחור כהה ורוב שעות היום הוא די חשוך. זה כינוי לחלקו של נחל זוויתן הנמצא בין נחל זוויתן עליון לנחל זוויתן תחתון. בשפה המקצועית מכונה הנקיק השחור ׳זוויתן תיכון׳.

את המסלול ניתן לעשות רק בלווית מדריך מוסמך

את המסלול בנקיק השחור אפשר לעשות רק בגלישת סנפלינג ובעזרת מדריך מוסמך. המסלול כולל הליכה עד לערוץ הנחל. הליכה אתגרית בתוך נקיק הנחל והליכה נוספת חזרה לחניון. בינות לעצים, שיחים ומים זורמים. במסלול גלישת סנפלינג ב- 3 מפלים. לתוך בריכות מים זורמים וצוננים – 3 מ’, 25 מ’ (יש אפשרות לחלק את המפל ל – 2 מקטעים) והמפל “המדורג” שגובהו כ-20 מ’.

הנקיק השחור סנפלינג בצפון

אנו בלוטרה מזמינים אותכם ליום טיול בלתי נשכח ב הנקיק השחור סנפלינג בצפון, צרו איתנו קשר עוד היום לתיאום טיול. ** ביולי אוגוסט המסלול עמוס מאוד ויש לתאם תאריך לפחות חודש מראש!!!

יום טיול ב הנקיק השחור סנפלינג בצפון, חוויה לכל החיים

הנקיק השחור סנפלינג בצפון-הטיול אתגרי אך אינו דורש ידע קודם בסנפלינג.

נקודת תחילת מסלול הסנפלינג בנקיק השחור נמצאת בשמורת טבע יער יהודיה שבגולן, דקות ספורות מצומת יהודיה בחלקה הצפוני של הכנרת.

תאור המסלול

נתחיל את המסלול בנקיק השחור מוקדם בבוקר, בהליכה לערוץ הנחל. לאחר מכן נמשיך בערוץ הנחל, בנקיק הבזלתי השחור המאפיין את הנחל. לאחר הליכה של כרבע שעה ליד אפיק הזרימה של הנחל, נגיע לחלק האתגרי הראשון, המשלב שחיה בבריכות וגלישת סנפלינג. לאחר מכן נמשיך בהליכה נוספת של כחצי שעה עד שעה. עם אפשרות להתרחץ במים קרירים בדרך, עד שנגיע לחלק האתגרי השני. בריכה יפה ממנה יוצא מפל מדורג בו גולשים ישירות לתוך בריכה נוספת, גדולה ומרשימה. זה סוף החלק האתגרי של המסלול, ומכאן נותרה הליכה של כ-20 דקות עד לתחילת העליה והחזרה לחניון.

לידיעתכם

סנפלינג בנקיק השחור מתאים למקומות עבודה, תנועות נוער, משפחות ועוד. סנפלינג בנקיק השחור אינו מצריך ידע קודם או ניסיון.

 

להרחבה +

איך מגיעים?

היציאה למסלול היא ישר מהחניה, סוף המסלול נמצא כ-2 ק"מ מתחילתו ולכן מומלץ להגיע עם 2 רכבים.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג, טיול סנפלינג (קניונינג)
איזור: צפון
גובה מצוק: 20 מ׳
עונה מומלצת: קיץ
זמן הליכה מהחניה: יום הליכה מלא. כ-8 שעות
עיגון: רט״ג
קליטה סלולרית: לא לסמוך על זה
מי שתיה במקום
no-kids
הגבלת גיל: כיתה ט׳ רק במידה והטיול נעשה במסגרת משרד החינוך

מאפיינים: קניונינג

מספר מפלים: 3
משך הטיול: 8
מחייב שחיה: כן
רמת קושי: קשה
גבים ובריכות: כל השנה
ציוד: 2 חבלים באורך 25 מ׳
קטגוריה: סנפלינג, טיול סנפלינג (קניונינג)

סנפלינג לקהל הרחב

ניתן להצטרף באופן פרטני בתיאום מראש

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: לכתוב ב-waze ״חניון שמורת יהודיה"

 • גובה: 25  מ׳.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. מרגע הכניסה לנחל יש לחבוש קסדות עד היציאה ממנו, ההליכה היא לאורך מסלול רטוב ובתוך בריכות מים. חובה לדעת לשחות!

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה. הפקח בכניסה למסלול לא יתן למי שאין לו נעלים להכנס, 3 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה במים. 

 • זמנים: לאחר נסיעה של 2 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳ ואחריו הליכה של כשעה שאחריה נתחיל בגלישה הראשונה. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. משך המסלול הוא בין 6 ל-8 שעות בממוצע אך יכול להמשך יותר.

 • המסלול אינו נגמר במקום שהרכבים חונים ולכן יש להגיע עם 2 רכבים ולעשות את המסלול כשהמפתחות של שני הרכבים אתכם בתיק!

בילוט: המסלול מבולט בבולטים טובים ומתוחזקים של רט״ג בכל הנקודות הרלוונטיות

קליטה סלולרית: כאשר הולכים על הרמה, לפני הכניסה לערוץ (או לאחר היציאה מהערוץ) יש קליטה סלולרית. במקומות מסויימים בנחל אפשר למצוא שברי קליטה סלולרית. בתוך הנחל מותקנת מערכת לקריאה לעזרה דרך WiFi, יש לקבל מידע מהפקח בשמורה

מפלים

 • מפל I
  +
  -
  גובה המפל: 5 מ׳
  עגינות: בולטים של רט״ג.
  עקיפות ויציאות: ניתן לעקיפה מימין (מערב) בעזרת יתדות של רט״ג שהותקנו במקום
  מידע נוסף: זהו מפל קטן של 4-5 מטר. כאשר יש די זמן ואין לחץ מומלץ לעשות אותו כהכנה לקראת המפלים הבאים. מתחיל בשיפוע חיובי ולאט לאט הופך לאנכי, משמע שהוא טוב לתרגול וגם נוח יותר לעשות תדריך ולעלות על ציוד. במידה ואין זמן ניתן לעקוף אותו מימין בעזרת יתדות של רט״ג. הגלישה מסתיימת בבריכה עמוקה אשר מחייבת שחיה מרגע ההגעה למים.
 • מפל II
  +
  -
  גובה המפל: 18 מ׳
  עגינות: בולטים של רט״ג
  עקיפות ויציאות: לא ניתן לעקיפה.
  מידע נוסף: ישנן שתי אופציות של גלישה, עם הפנים לכיוון הזרימה: 1. צד ימין - דרך מפל המים עצמו. ישנן עגינות משני צידי המפל. גלישה מצד ימין (של מפל זה) תוריד את הגולש ישירות לבריכה, גלישה מצד שמאל (של מפל זה) תוריד את הגולש על שפת הבריכה. הגלישה הזו היא כ-6 מ׳ גובה. משם יש להמשיך את הגלישה לתול בריכה קטנה ועמוקה (2 מ׳) ולאחר מכן לבריכה האחרונה (5 מ׳) שהיא בעצם תחתית המפל. לגולשים שאינם בעלי ניסיון הגלישה יכולה להיות מאתגרת, מכיוון שיש שינויי כיוון והרבה ׳מדפים׳. בגוש הסלע שליד הבריכה הראשונה אליה גולשים יש בולטים נוספים אשר מאפשרים לחלק את הגלישה במפל לשני חלקים ובכך לשפר משמעותית את זרימת הגלישה ולפשט אותה למען גולשים חסרי ניסיון. 2. גלישה מצד שמאל - בולטים של רט״ג. עמדת הגלישה מעט צפופה במידה ויש יותר ממדריך אחד (יש גם מקרים ש-3 ואף 4 מדריכים עובדים שם יחד), ואף מסוכנת מבחינת החלקות. חשוב מאוד להתאבטח בהגעה לקרבת העמדה. תחילת הגלישה לא תהיה קלה לגולשים לא מנוסים, אבל גם לא קשה מדי. זוהי גלישה די רציפה עד לבריכה התחתונה של המפל, אשר אינה עוברת דרך המים עצמם. גובה הגלישה כ-18 מ׳. בשני המקרים הגלישה מסתיימת בבריכה עמוקה אשר מחייבת שחיה מרגע ההגעה למים.
 • מפל III
  +
  -
  גובה המפל: 16 מ׳
  עגינות: בולטים של רט״ג
  עקיפות ויציאות: לא ניתן לעקיפה
  מידע נוסף: המפל יוצא מקצה של בריכה נחמדה ויורד בצורה די חיובית (~16 מ׳) לתוך בריכה מאוד גדולה ומרשימה. בשל היותו חיובים וחלקלק המפל די מאתגר גולשים ללא ניסיון, אך לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו. עגינות בשני צידי המפל ועגינה נוספת באמצע המפל על הקרקע. מומלץ ללכת על החלקים בהם יש מים באופן קבוע, בחלקים אלה הסלע פחות חלק. בסוף המפל יש חלק קטן של הבריכה בו אפשר לעמוד בקלות, גם ילדים. לאחר מכן יש שחיה בבריכה עמוקה באורך 25 מ׳.

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • הבנתי שיש מגבלה של מקום בשמורה, איך זה עובד?
  +
  -

  אכן כך. רשות הטבע והגנים מגבילה את מספר המשתתפים הרשאים לבקר בשמורה מדי יום. הכניסה מוגבלת ל-100 מטיילים, ומחייבת הזמנה מראש של מקום בשמורה. במידה וההזמנה אושרה, חובת המטיילים להכנס לנחל לפני השעה 9:00, ובמידה והגיעו פחות אנשים ממה שכתוב בהזמנה, יצטרך הלקוח להשלים את הפער ברכישת כרטיסי הכניסה לשמורה. ניתן לשנות כמויות ולבטל הזמנות בשמורה עד שבוע לפני תאריך היעד.

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן