Loading...

מצוק דלתון

סנפלינג, טיפוס במצוק דלתון סנפלינג בצפון

דלתון סנפלינג בצפון. מצוק דלתון סנפלינג בצפון- מצוק דלתון נמצא בלב יער בירייה, בשפתו של נחל דלתון, נחל עמוק ומרשים היורד ומתחבר לחלקו הצפוני של עמק החולה. המצוק מתאפיין בסלע הנוטה בזווית שלילית היוצרת מכסה מפני השמש, ובמפנה צפוני שבזכותו המצוק מוצל רוב היום. בשל כך למרגלות המצוק תמיד שוררת…

דלתון סנפלינג בצפון.

מצוק דלתון סנפלינג בצפוןמצוק דלתון נמצא בלב יער בירייה, בשפתו של נחל דלתון, נחל עמוק ומרשים היורד ומתחבר לחלקו הצפוני של עמק החולה. המצוק מתאפיין בסלע הנוטה בזווית שלילית היוצרת מכסה מפני השמש, ובמפנה צפוני שבזכותו המצוק מוצל רוב היום. בשל כך למרגלות המצוק תמיד שוררת טמפרטורה נעימה, אפילו בשעות החום של הקיץ. מראש המצוק ובמהלך הגלישה נפרשים מול הגולש נחל דלתון, עמק החולה, הגולן ובימים יפים אפילו החרמון. ללא ספק זהו אחד הנופים המרשימים בארץ.

צמוד למצוק ישנו אתר קמפינג נוח עם שולחנות קק"ל, מומלץ מאוד להעביר פה לילה לפני או אחרי הסנפלינג.

מה לעשות באזור?

גישה למצוק נעשית דרך "דרך נוף יער בירייה" דרך יפהפייה, שווה לכסות חלק ארוך מהדרך ככל האפשר, לפני או אחרי הגלישה.

הבית בקצה הנוףבית קפה שיושב על קצה הנוף בסמוך לישוב עמוקה. מבית הקפה מתחילים כמה מסלולי טיול קצרים שעוברים ביער. אפשר להזמין קפה לצאת להליכה ולחזור.

קברו של רבי יונתן בן עוזיאלרבי יונתן בן עוזיאל מגדולי תלמידיו של הלל הזקן, נחשב בעל סגולות למציאת בן זוג.

להרחבה +

איך מגיעים?

מכיכר נבוריה (גישה לכל סוגי הרכב) - להתחיל ללכת על שביל העפר אשר יוצא מצפון לכיכר. לאחר כחצי ק״מ הליכה השביל יתעקל ימינה (מזרחה). באיזור זה יש שער בקר שמוביל למשטח יפה עם חורשת אורנים קטנה. אחרי מעבר השעה פונים לכיוון צפון-מזרח והולכים בקבות סימוני חצים של רשות הטבע והגנים עוד כ-3 דק׳ עד שמגיעים למצוק. שביל העפר המדובר עביר גם לרכבים שאינם 4x4 אך יש לנהוג באיטיות ובזהירות.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: סנפלינג, טיפוס
איזור: צפון
גובה מצוק: 20 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 15 דקות
זמן מחניית 4x4: 3 דקות
עיגון: רט״ג, טבעי
קליטה סלולרית: טובה
קטגוריה: סנפלינג, טיפוס

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

הגעה למקום

 • מחנים את הרכב בכיכר נבוריה. משם ישנה הליכה של 10-15 דק׳ על שביל עפר אשר יוצא מצפון לכיכר.

 • כאשר השביל פונה ימינה ישנו שער בקר, עוברים דרך שער הבקר ועוקבים אחרי הסימון עד למצוק (3 דק׳ הליכה). בעלי רכב גבוה יכולים להגיע עם הרכב עד לחלק בו שביל העפר פונה ימינה

 • גובה: בין 20׳.

 • בטיחות: אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה.

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה. לאחר הגלישה החזרה היא ישירות לחניון, ז״א שהגלישה תתבצע עם הציוד שהגעתם איתו וכך גם ההליכה חזרה ישירות לחניון.

 • זמנים: לאחר הליכה של 2 דק׳ מהחניון לאתר הגלישה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הגלישה תלוי במספר המשתתפים, במשתתפים ובכמות המדריכים. לאחר הגלישה יש הליכה של כ-10 דק׳ חזרה לחניון כלי הרכב.

בילוט: מספר מסלולים מבולטים בבילוט של רט״ג. אפשר לפתוח עמדות נוספות ממזרח לעמדות של רט״ג בעגינות טבעיות

קליטה סלולרית: ברוב המקומות באיזור המצוק יש קליטה סלולרית המאפשרת תקשורת

גישה בעזרת 4x4: לא חובה רכב 4x4, אבל כדאי שיהיה רכב גבוה. מהכיכר של עין נבוריה לוקחים את דרך העפר הפונה צפונה וממשיכים עד שהדרך מתעקלת בפניה חדה ימינה, שם מחנים. שער בקר יוביל אתכם למצוק.

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן