Loading...

גיתה

טיפוס בגיתה סנפלינג וטיפוס צוקים בצפון

גיתה-סנפלינג וטיפוס צוקים בצפון. הצטרפו אלינו במצוקי גיתה לסנפלינג וטיפוס צוקים בצפון. במעלה הגליל, בפינתה הצפון מערבית של ישראל, מתחת לישוב גיתה, ניצבים להם מצוקי גיתה. מאז שנות ה-90 המצוקים הם אתר הטיפוס המוביל בצפון ישראל. לכאן מגיעים הטובים במטפסי ישראל לחדד את קישוריהם, וגם לנסות את מזלם על כמה…

גיתהסנפלינג וטיפוס צוקים בצפון.

הצטרפו אלינו במצוקי גיתה לסנפלינג וטיפוס צוקים בצפון. במעלה הגליל, בפינתה הצפון מערבית של ישראל, מתחת לישוב גיתה, ניצבים להם מצוקי גיתה. מאז שנות ה-90 המצוקים הם אתר הטיפוס המוביל בצפון ישראל. לכאן מגיעים הטובים במטפסי ישראל לחדד את קישוריהם, וגם לנסות את מזלם על כמה ממסלולי הגגות הארוכים והגבוהים בארץ. במצוקי גיתה ישנם סקטורים רבים, בחלקם מסלולי סלע אנכיים, שעליהם מתנסים המטפסים המתחילים, וחלקם מסלולים קשים ושליליים למטפסים מנוסים יותר.

 

גיתהסנפלינג וטיפוס צוקים בצפון.

בגיתה ישנם עשרות מסלולי טיפוס לכל הרמות, גם למתחילים גמורים וגם למי שכבר התנסה בטיפוס ורוצה לנסות מסלולים מאתגרים יותר. הגישה למצוקים עוברת דרך וואדי יפהפה. במרחק כמה דקות הליכה אפשר גם להגיע למעין עין מג’נון, שנקרא כך בפי המקומיים, מכיוון שלפעמים הוא ריק לאחר הגשמים ולפעמים הוא מלא בתקופה שחונה. בקיצור מג’נון, משוגע.

מה אפשר למצוא בקרבת מקום?

הישוב כליל שבו גרים אומנים ומטפלים אלטרנטיבים רבים נמצא במרחק של כעשר דקות נסיעה.

הכפר ירכא שבו אפשר למצוא קניונים רבים ובהם מותגים מוכרים במחירים זולים מאוד.

סיפורו של פליקס

פליקס שלומביץ הוא מטפס ישראלי מחלוצי הטיפוס בארץ. פליקס נולד בחלק הדובר רומנית של הונגריה ב-1963 וב-1982 עלה עם הוריו לארץ. הוא התחיל לטפס עוד בהונגריה. הוא זנח את הטיפוס לעשר שנים עד שגילה את קיר הטיפוס ברמת ישי וחזר לטפס. הוא היה מחלוצי טיפוס הסלע בארץ, חשף מטפסים רבים לתחום ובילט ( קדח זיזים בסלע שמאפשרים למטפסים להתאבטח במהלך הטיפוס) מסלולים רבים, בעיקר בצפון. ב-2001 פליקס לקה ב-ALS, מחלת ניוון שרירים כרונית. הוא המשיך לטפס תקופה למרות המחלה. גם במהלך שיקומו יצא לטיפוסים מעוררי השראה, בארץ על מגדלי עזריאלי, ובעולם על מצוק האל קפיטן ביוסמטי בעזרת מתקן מיוחד שנגרר בדפנות הסלע. פליקס שמר על מורל גבוה עד לרגעיו האחרונים ופעל רבות לקידום מחקר לריפוי מחלת ה ALS.

לקריאה נוספת על פליקס הכנסו לכתבתה של גלית לוי.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3779716,00.html

להרחבה +

איך מגיעים?

לחנות ליד מתקן טיהור השפכים של גיתה. לעבור את גדר הישוב ולהתחיל לרדת בעקבות רוג'ומים וסימון שבילים במורד הוואדי לכיוון מערב.

נווט למקום

מאפיינים - קליק למידע נוסף

קטגוריה: טיפוס
איזור: צפון
גובה מצוק: 30 מ׳
עונה מומלצת: כל השנה
זמן הליכה מהחניה: 40 דקות
זמן מחניית 4x4: 5 דקות
עיגון: פרטי
קליטה סלולרית: טובה
קטגוריה: טיפוס

סנפלינג לקהל הרחב

מעת לעת יפורסמו פה תאריכים בהם ניתן להצטרף לגלישה באתר זה. אופציה זו מתאימה לקבוצות קטנות (5 אנשים ומטה, כולל זוגות ויחידים) אשר מעוניינים להצטרף לקבוצה אחרת ע״מ לחסוך עלויות. עלות השתתפות לאדם בקבוצה קטנה היא 150₪ כולל מע״מ. במידה ויש תאריך אשר מתאים לך, יש ליצור קשר עם לוטרה.

נכון לעכשיו אין תאריכים בהם ניתן להצטרף לקבוצה. מומלץ לבדוק בעמוד זה מדי פעם למקרה שמשהו ישתנה.

מידע חשוב לפני שמגיעים

 • איך מגיעים: הכניסו את הכתובת שנמצאת באתר תחת הסימן "נווט למקום". 

 • למגיעים מכיוון חיפה- פנו ימינה ב8721 המשיכו ישר עד לישוב הדרוזי ג'ת. בכיכר הראשונה פנו ימינה בכיכר והמשיכו ישר עד שתגיעו לצומת פלוס. בצומת פנו שמאלה לישוב גיתה. בתוך הישוב פנו ימינה והמשיכו ישר עד לקצה הישוב בקצה הישוב המשיכו ישר בשביל שיורד טיפה כלפי מטה עד למתקן טיהור השפכים של הישוב.

 • בטיחות:  יש להשאר עם קסדה במשך כול הפעילות, במקרה של נפילת אבן יש לצעוק "אבן" ולהפנות את מבטתכם מטה.

 • ציוד: חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם,  וכמובן לבוש המתאים לגלישה טיפוס והליכה.

 • זמנים: לאחר הליכה של 30 דק׳ מהחנייה לכניסה למערה ניפגש לתדריך של כ-15 דק׳. משך הפעילות תלוי במספר המשתתפים,במשתתפים ובכמות המדריכים.

בילוט: המון מסלולי טיפוס מבולטים בבולטים מכנים ובולטים כימים.

קליטה סלולרית: ישנה קליטה טובה באזור.

גישה בעזרת 4x4: כשני ק"מ לפני הישוב גיתה פנו שמאלה עד שתגיעו למרכזו של וואדי. במרכז הוואדי פנו שמאלה והמשיכו לכיוון מזרח בתוך הוואדי על דרך עפר. המשיכו ישר עד שתגיעו למצוק.

יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

 • אין לי ניסיון בטיפוס, האם הפעילות מתאימה לי.
  +
  -

  הפעילות מותאמת לפי רמת הקבוצה גם לבעלי ניסיון וגם לחסרי כל ניסיון.

 • האם יש ביטוח?
  +
  -

  כמובן! ללוטרה יש ביטוח המתאים לפעילויות אקסטרים. ניתן לראות את מסמכי הביטוח בקישורים הבאים:

  מידע נוסף בעמוד הביטוח באתר.

 • כמה עולה לעשות סנפלינג?
  +
  -

  הזמנת מדריך אחד (עמדת סנפלינג אחת) מראש עולה בין 1500₪ ל-2000₪ כולל מע״מ, תלוי במספר גורמים כמו התאריך הספציפי, אתר הסנפלינג המדובר ועוד. מדריך סנפלינג אחד יכול להספיק לטווח של 12-25 משתתפים פחות או יותר, גם זה תלוי באתר הספציפי בו בחרתם לגלוש. במסלולי סנפלינג המשלבים מספר גלישות (קניונינג) יש להזמין מדריך על כל 10 משתתפים. כל מדריך נוסף מעבר למדריך הראשון יעלה בין 1100₪ ל-1500₪ כולל מע״מ.

  הזמנה של מדריך ספיישל מתאימה בעיקר לקבוצות, אך ניתן גם לתאם הגעה בימים בהם המדריכים שלנו נמצאים במצוק וכך לחסוך עלויות למטיילים בודדים. עלות השתתפות ליחיד במקום בו המדריכים שלנו נמצאים מראש נעה בין 120₪ ל-250₪ כולל מע״מ.

 • כמה זמן זה לוקח?
  +
  -

  בחישוב הזמנים יש לקחת בחשבון מספר דברים:

  • זמן ההגעה מהחניה (לפי אתר הסנפלינג בו אתם מבקרים)
  • תדריך – בהגעה למצוק יועבר תדריך בטיחות ותדריך מקצועי, האורך כ-10 דק׳
  • הגלישה עצמה – זהו חלק שמאוד קשה להעריך בו את הזמנים. אפשר לאמר שמשך הזמן אשר יקח ל-10 משתתפים לגלוש בעמדה אחת הוא באיזור שעה אחת. זמן זה משתנה בהתאם לגולשים – אם הם פוחדים יותר או פחות וכמה זמן לוקח להם לרדת. דבר נוסף אשר עשוי להשפיע הוא גובה המצוק. בקניונינג יש לקחת בחשבון את העובדה שמדובר ביותר ממפל אחד.
  • זמן החזרה לאחר הגלישה – בדר״כ מדובר בהליכה של 5 דק׳ או פחות (למשל במחצבות קדומים) אך יש מקומות בהם ההליכה לאחר הגלישה ארוכה יותר (למשל במערת קשת) ועשויה לקחת בין 40 דק׳ לשעה.
  • שימו לב! – חישוב הזמנים המתואר פה מתאים לפעילות מצוק יחיד. בפעילות קניונינג יש להתייעץ על הזמנים בהתאם לקניון בו מטיילים והקבוצה.
 • האם דרוש ניסיון על מנת לעשות סנפלינג?
  +
  -

  לא, אין שום צורך בידע או הכשרה כלשהי לפני הגלישה הראשונה, גם כאשר מדובר במצוק וגם כאשר מדובר בקניונינג.

 • בטיחות
  +
  -

  אין להשליך שום דבר אל מעבר למצוק. בסיום הגלישה יש להשאר עם קסדה או להמתין במקום בו אין סכנה לנפילת אבנים מלמעלה. יש לשמור על מרחק של 2 מ׳ לפחות משפת המצוק ולהתקרב רק כאשר מקבלים הוראה מפורשת מהמדריך.

 • ציוד
  +
  -

  חובה להגיע עם נעליים סגורות נוחות להליכה, 2 ליטר מים לאדם, כובע, וכמובן לבוש המתאים לגלישה והליכה.

קבל הצעת מחיר

  מפת טיולים

  בואו נדבר

   design by Adi Suez | dev by Nadav | Lutra© 2022
   דילוג לתוכן